Plastenco

Píšeme příběhy udržitelných designových předmětů & artových doplňků interiéru z recyklovaného plastu na míru.

Jsme ryze český start-up zaměřený na využití recyklovaného plastu v designu a architektuře. Podporujeme myšlenku cirkulární ekonomiky, udržitelného, hravého & funkčního designu. Odpad měníme ideou a skutkem v nové krásné věci.

Co je vaším cílem a jak ho chcete dosáhnout?

V H40 jsme našli oporu a podnětné prostředí. V inkubaci se věnujeme tvorbě značky, jejímu positioningu a tonalitě. Velkým přínosem pro nás byla segmentace zákazníků, nastavení prioritních trhů a tím vytvoření funkčního business modelu.

Naším krátkodobým cílem je vstoupit na trh firemních dárků & merch. Především oslovujeme CEOs, ředitele marketingu a CSR. Tuto strategii jsme si ověřili a postupně se klienti nabalují. Hlavním atributem Plastenco je udržitelnost, design & digitechnologie. Na 3D tiskárně tvoříme objekty z recyklovaného plastu.

Probíhá i nadále prototypování dalších produktů. Na jaře 2022 přijdeme s portfoliem udržitelných doplňků interiéru. Nyní vyvíjíme a testujeme židle, křesla, svítidla. Hotové již máme levitující věšáky, kliky, zásuvky a stínítka.

Máme dobré zázemí v akademické sféře. Navazujeme na dlouholetý vývoj výzkumného ústavu Petmat při Fakultě architektury ČVUT. K návrhům designu zveme studenty a mladé designery. Zakládáme si na neotřelých postupech a nemáme strach z nových výzev.

Proč kreativní inkubátor H40?

V H40 jsme našli zázemí. Jak v podobě skvělých mentorů, tak technologií. Využíváme 3D Lab a jeho tiskárny. Funguje také jako showroom našich výrobků. Jsme rádi, že v kreativním inkubátoru potkáváme i další start-upy. Smysl pro nás dává propojení na komunitu architektů, designerů, tiskařů, 3D modelářů.

www.plastenco.cz