Individuální lekce točení hlíny na hrnčířském kruhu

V jednotlivých kurzech vám představíme umění hrnčířské výroby v krásném prostředí ateliéru H40, kde vás Nika Pločka provede technikami a přístupy, které sama využívá při tvorbě jedinečné keramiky a vtáhne vás do zážitku s hrou na hrnčířském kruhu s nástroji, které vám usnadní práci a barvami, které oživí váš vlastní jedinečný keramický produkt.

Kurz je atraktivní pro lidi, kteří si váží tradice a zároveň jsou otevření inovativním přístupům a vzájemnému prolínání. Je to o lásce k ruční výrobě a vášni pro relaxační keramický materiál. Při točení na kruhu má každý své vlastní tempo a s citlivým přístupem se tato činnost stává vášní, při níž vznikají díla nadčasové kvality a krásy. Na kurzech se plynulým tempem přesuneme od základů točení na kruhu k dialogu mezi designem a ruční prací, při které vznikají jedinečné keramické díla bohaté barevně, svou strukturou či tvarem.

Kurz zahrnuje výuku přípravy hlíny na točení, krátký úvod do aplikace engoby, barvítek a glazur a mnoho dalších postupů, které se v při procesu vzniku keramického produktu objeví.
Kurz je určen pro všechny, především začátečníky. Výuka tak jako u ostatních kurzech je individuální a přizpůsobena úrovni každého studenta.

Prostor na individuální lekce je omezen, proto si místa na duben rezervujte už hned! Pro více informací  a zájemci pište na adresu: nika.plocka@h40.cz