Projekty v H40
H40 je prostor, kde se lidé a společnosti setkávají, vzdělávají, vzájemně se inspirují a společně tvoří.

H 4.0 Art&Digital Lab

"H 4.0 Art&Digital Lab je místo pro podporu podnikání, inovace, spolupráci a vzdělávání v oblasti kreativního průmyslu, digitálních technologií a umění"

  • H 4.0 Art&Digital Lab je netradiční formou technologicky vyspělého podnikatelského inkubátoru s cílem poskytnout začínajícím subjektům z oblasti Art&Digital zázemí v podobě moderní infrastruktury, projektového managementu a odborné supervize pro rozvoj nového produktu nebo služby.
  • Platforma je určena pro malé a střední podniky, jednotlivce i začínající subjekty s inovativním potenciálem v oboru kreativního průmyslu a v oblasti digitálních technologií - virtuální realita, smart řešení, mobilní aplikace, inovativní technologie atd.
  • Infrastruktura se skládá za 3 high-tech laboratoří se zaměřením na virtuální realitu, 3D tisk, digitální obsah, vývoj aplikací a smart řešení. Součástí je audiovizuální studio, laboratoř pro postprodukci, prostor pro coworking a sdílená pracovní místa.

Kulturně-komunitní centrum

"H 4.0 Kulturně komunitní centrum je moderní prostor na podporu komunitního života na Praze 7, zejména formou podpory vzdělávání, sdílení a volnočasových aktivit."

  • Děti, rodiny s dětmi, senioři i mládež mohou v centru využít řemeslnou, hudebně-pohybovou, kreativní a digitální dílnu. Na obsahové části centra se budou aktivně podílet subjekty z H 4.0 Art&Digital Lab.
  • Sdílený komunitní prostor slouží pro neformální vzdělávání a praktické workshopy. Konají se zde tematické debaty, výstavy a happeningy.
  • Jedinečnost projektu kulturně komunitního centra je mimo jiné v mezigenerační spolupráci a v implementaci moderních vzdělávacích a rozvojových metod.

Kavárna a prostor pro sdílené aktivity

"Jedinečný prostor pro setkávání, sdílení a odpočinek."

  • Kavárna bude sloužit návštěvníkům a klientům H 4.0 Kulturně komunitního centra a H 4.0 Art&Digital Lab, stejně jako široké veřejnosti, k odpočinku a zábavě.
  • Rodiny zde najdou prostor pro společný čas, dobrou kávu a svěží občerstvení. Lidé na volné noze místa pro coworking.
  • Připravujeme výstavy, kulturní a vzdělávací akce, workshopy a semináře.